Weekendy to czas, kiedy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej ma miejsce najwięcej wydarzeń adresowanych do dzieci i młodzieży poniżej piętnastego roku życia. Wszystko za sprawą kreatywnych i zarażających swoimi pasjami kobiet.

Zaczęło się od warsztatów „Dzielnica w budowie”, które prowadziły Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż z Fundacji MaMa. Panie zastanawiały się razem z dzieciakami nad rolą mieszkańców w budowaniu miast; potem dzieci budowały swoją wymarzoną dzielnicę. Tydzień później pod czujnym okiem Patrycji Jastrzębskiej (Stowarzyszenie Masław, Fundacja Supermarket Sztuki) budowały miasto, w którym chciałyby żyć, ucząc się, jak duży mogą mieć wpływ na funkcjonowanie Warszawy. Wczoraj z kolei temat placu zabaw poruszyły Monika Dylewska i Ania Grajewska. Dzieciaki zapoznawały się z architekturą kolonialną i oceniały wpisywanie się poszczególnych budynków w krajobraz. Jak co tydzień dla najmłodszych przeznaczono również zadanie specjalne – zaprojektowanie idealnego placu zabaw, współgrającego nie tylko ze skrytymi dotąd pragnieniami, ale także z istniejącymi już budynkami.

Z kolei w przyszły weekend wszystkie dzieci, które rodzice przezornie zapisali wcześniej na kolejne warsztaty z Patrycją Dołowy i Anną Pietruszką-Dróżdż, zapraszamy do roztaczania futurystycznych wizji Warszawy i budowania stolicy dalekiej przyszłości. Czekamy w sobotę 30 października o 11.00 w Sali z Mozaiką przy ul. Pańskiej 3.

Magdalena Szaciłło